MAREK

Vážená paní Aleno, přeji hezký den!

Nemůžu najít slova, kterými bych vyjádřil svoji  radost a vděčnost. Od mých 15-ti let (celých 16 let) byl ze mě smutný muž.

Jak „málo“ stačí!!! Po dvojnásobné operaci kolena na konci devítky j sem musel ukončit aktivní sport. O prázdninách jsem si  odbarvil vlasy na blond,  zlomil ruku a pak nastoupil na svoji milovanou střední školu. Hned první den školního roku si mě třídní profesor dokonale prohlédl, vyhodnotil můj vzhled – odbarvená kštice, popsaná sádra od kamarádů a triko s nápisem USA udělali své. Pohlédl na mě a skonstatoval „ Hej Vy Američane! Vy se mi nelíbíte a Vy se na této škole dlouho neohřejete.“   Když jsem přišel domů, byl jsem bílý jako křída. Matka mi doporučila jít k holiči, odbarvené odrosty ostříhat, sádru přesádrovat  a neprovokovat. Udělal jsem vše, no strach, že si na mě zasedl a že se postará o to, aby mě v průběhu studia vyhodili, byl děsivý.

Stala se z toho moje noční můra. Je to k nevíře,, ale do týdne se mi na kůži objevili červeno-stříbrné a svědivé fleky. Nejdřív jsem si myslel, že je to alergie, no po čase lékař konstatoval diagnózu LUPÉNKA!

Proseděl jsem hodiny u internetu a moje trauma ještě zesílilo, když jsem zjistil, že je to „trest na doživotí“. V době, kdy všichni dospělí jsou blbí, začínali se mi líbit děvčata a já jim, se mi zhroutil svět. Čím víc jsem byl nešťastný, tím více fleků se objevovalo. Když mi nějaká lidská zrůda otrávila moji milovanou fenku, vypadal jsem jako mlok a nějakou dobu jsem dokonce ani nemluvil . Co trčelo z oblečení jsem si mazal kortikoidy, no z vlasů mi lítali kousky kůže jako sníh v zimě. Netrpěl jsem tím však jenom já. Mámu zalévali slzy, když jsem ji říkal, že mám lepru, že jsem prašivý, že se nenávidím a nejraději bych nebyl. Hledala pomoc všude, investovala statisíce do zaručených  mastí, léků, terapií včetně alternativních metod, no efekt minimální.  Naděje na vyléčení pomalu umírala. Byl jsem už adeptem na biologickou léčbu, no bál jsem se vedlejších účinků. Když jsem se dověděl o terapii excimerovým laserem, byl jsem už apatický. Další zázrak, další kapesní svítilna…  Ne děkuji, nechci. Další mrtvá naděje by mě už snad porazila. Když jsem si však pak najel na Vaše stránky a na vlastní oči uviděl to množství vědeckých studií a informaci, že ošetření excimerovým laserem je dokonce propláceno pojišťovnami a má  svůj úhradový kód, tak to mě dostalo.  Každý ví, že pojišťovny nějaké „pochybné terapie“ vycucané z prstu nezajímají a získat úhradový kód je opravdu těžký oříšek.  Neváhal jsem ani minutu. Jsem matce moc vděčný, že svůj boj v hledání  pomoci nevzdala a tuhle informaci objevila. Nejsem sice ještě dokonale čistý, čeká mě ještě několik  terapií, ale výsledeky jsou fantastické. Co mě však mile překvapilo, že aplikace laseru trvá pár minut, takže si můžu klidně odběhnout z práce a nikdo to ani nezaznamená, nesmrdím nevábnými vůněmi ala dehet a jemu  podobnými. Ošetření Vašim laserem je navíc  totálně bezbolestné, přesné  a navíc nezasahuje zdravou kůži. Taky jsem moc spokojen s přípravkem  Solaris, kterým si poctivě mažu okolí fleků. Používá ho celá moje rodina na všemožné způsoby. Osvědčil se nám hlavně na popáleniny a u dcerky na ekzém.  Děkuji Vám  také za Váš milý a přátelský přístup.  Spolu s pánem Čermákem jsme se domluvili i na čínské medicíně, tak se moc těším, že se uzdravím úplně včetně „hlavy“ – jak říkáváte.Mám spousty známých se stejnou diagnózou a budu Vás vřele doporučovat. Ještě jednou Vás srdečně zdravím

Marek B.

FOTODOKUMENTACE